Databáza článkov Amatérskeho Rádia, vo formáte excel a ODF, ročníky 1980 - 2020
bit.ly/3owKdst

Double Commander: ďalší pomocník pri správe súborov.
Kto by nepoznal Total Commander.... Tento pomocník značne uľahčuje prácu so súbormi v prostredí Windows, možno od kedy existujú Windows samotné.
No existuje aj jemu podobný - Double Commander. bit.ly/38sAPR0

Riadenie E-Ink displeja ED060SC4(LF) z Kindle čítačky - tento displej mi prišiel ako fajn zobrazovadlo k môjmu zámeru - zobrazovať graf teploty a hodín v miestnosti. Ako som ho lámal nájdete tu: bit.ly/3pUOMgF

Sourceforge: Terminálový program YAT
Pred nejakým časom (ajéje, už je to 10 rokov!) tu bežala téma terminálových programov. Ešte donedávna som spokojne používal Br@y-a a RealTerm. Prečo som teda načal tému YAT terminálu?
bit.ly/3g5EpCT

Kórejská komunita Qt-Dev zverejnila verziu 1.5 Qt Quick programming book v pdf verzii (v angličtine).
cutt.ly/YgsI4gT

Urban Bruhin: Prichádza nová verzia editora schém a plošných spojov - LibrePCB 0.1.5!
cutt.ly/9f554dJ

Moorov zákon v praxi:
Gordon Moore, spoluzakladateľ spoločnosti Intel, niekedy v roku 1965 povedal, že počas nasledujúcich 10 rokov sa zhruba každé dva roky zdvojnásobí počet tranzistorov na čipe, zmenší sa cena čipu na polovicu atď. Mal pravdu?
cutt.ly/kf1L8bL

Predstavte si dielňu - na stole počítač, kúsok ďalej druhý ovládajúci diagnostiku alebo CNC frézu a na poličke notebook prehrávajúci video alebo len pesničky. Všetky treba minimálne raz za čas ovládať. Ako? Skúste program program BARRIER. cutt.ly/EfC4Nbl

Yes Sir, I'm expert!
Ďalšie kolečko povzdychnutia nad úrovňou technikov na baterky, je tu: cutt.ly/Ffmh1l6

wek-ov blog: Patológia jedného bugu

cutt.ly/qfdseQb

Existujú len dva druhy programátorov: tí, čo robia chyby, a tí, čo si to nepriznávajú.

Nextion: HMI displej NX4832T035: Pri jednom z posledných projektov, sa mi dostal do rúk 3.5" LCD displej spoločnosti Nextion. Jedná sa o displej typu HMI (Human Interface Machine) - čo môžem voľne preložiť ako interaktívne ovládacie rozhranie medzi obsluhou a zariadením. Nejde o to, že obsahuje touch screen snímač a zobrazuje informácie - to dokáže aj bežný displej. Jedná sa hlavne o fakt, že obsahuje aj riadiacu elektroniku, ktorá z neho robí samostatne pracujúcu časť s vlastnou inteligenciou.

Zamyslenie na tému **duino: K tomuto výlevu ma zlomilo viacero "divných" otázok poväčšine študentov, vlastné skúsenosti pri analýze chýb v prinesených "neposlušných" komerčných produktoch a nakoniec aj príspevky z FB skupiny "Embedded Systems"...
cutt.ly/ddkTUQS

V poslednom týždni ma prekvapilo, oslovilo, alebo inak upútalo niekoľko nasledujúcich drobností.
cutt.ly/aszKiw9

Čo týždeň vzal
Vlastne ani nie týždeň, ale skôr posledné obdobie. A ani nie vzal, ale možno aj dal. Pretože "ľudia to tak chceli"
cutt.ly/cpn422q

Octopart ponúka možnosť sťahovať CAD modely pre návrhové EDA systémy ako Altium Designer, OrCAD, Eagle, Upverter a najnovšie k nim pribudol aj KiCad.

Ukáž viac
Mastodon

Mastodon je sociálna sieť založená na otvorených webových protokoloch a na slobodnom softvéri. Je decentralizovaná, podobne ako email.